Teknolojik Proje (Dönem) Ödevi-2

L

Bu yazımızda sizlerle birlikte bir dönem ödevimizi internet üzerinden bir web sayfası olarak nasıl yayınlayabileceğimizi öğreteceğiz. Sorularınız için mesaj bölümünü kullanabilirsiniz.

 

Ücretsiz site olarak https://somee.com sitesini kullanacağız.

web_001

1.       Üye olmak için belirtilen yere tıklayın.(Learn More)

 

web_01web_01

 

2.       Üye olacağımız planın ayrıntılarını burada görebiliriz. Bunlar şimdilik bizi fazla ilgilendirmiyor. Biz basit bir web sitesi yapacağız.

web_01.png

 

3.       Yukarıda yerlere açıklamalara göre bilgilerinizi yazın. Şifrenin özelliklerine dikkat edin. Kuralları kabul edin. Register new account butonunu tıklayın.

 

web_02

4.       Sistem sizin mail adresinize bir kod gönderdi. O kodu buraya yazmalısınız. Aşağıda mail adresime gönderilmiş doğrulama kodu görünüyor. Benim mail adresi Gmail olduğu için bu şekilde sizinki farklı olabilir.

 

web_03

 

web_04

5.       Karşımıza gelen yukarıdaki ekranda sadece CHECKOUT tıklıyoruz.

 

web_05

 

6.       Artık web sitemizin adını yazmamız gerekir. Sitename(sub domain) bölümüne Türkçe karakter kullanmadan sitenizin adını giriniz. Burada uyarımız site ücretsiz olduğundan dolayı birçok site adı alındığından sitenizin adını tek kelime olarak yazmayın. "kalem" yazacaksanız "kalem123" olarak yazmanız uygun olacaktır.

 

web_06

 

7.       Yukarıdaki "You website was created successfully!" yazısını gördüğünüzde sitenizi başarılı olarak kurmuş bulunmaktasınız. Tebrikler.

 

web_08

 

8.       Yeni oluşturduğunuz sitenizi  www.yenisiteadi.somee.com şeklinde yazarak açtığınızda sitenizin yukarıdaki varsayılan sayfası görünür. Şimdi biz bu sayfayı değiştireceğiz.

 

web_07

 

9.       Sitenizin yönetim yerinden "Logout" ile çıkın. https://somee.com/DOKA/DOC/DOLoginOrRegister.aspx   adresinden karşınıza gelen Kullanıcı Adı ve Şifre alanlarını doldurarak sisteme tekrar girin.

 

web_09

 

10.   Sol menüde Websites/yenisitenizinadi/FileManager  linklerine tıkladığınızda yukarıda sitenizin varsayılan sayfası "default.asp" karşınıza gelecektir. Bu sayfayı düzenlemek için burada 3 numara ile gösterilen "Edit HTML" linkine tıklayın.

 

web_10

 

11.   Karşımıza sayfayı düzenlemek için text editör açıldı.Resimde görüldüğü şekilde tüm tabloyu silin.

 

web_11

12.   Text editörden resimdeki gibi TABLO yu seçin. Açılan penceredeki boşlukları yukarıdaki gibi doldurun.

 

web_12

 

13.   Yeni oluşturduğunuz tabloda ilk satırdaki üç sütunu seçin ve birleştirin. Son satırdaki üç sütunu seçin ve birleştirin. Ortada kalan satırda sağdaki iki sütunu seçerek birleştirin.

14.   İlk satıra büyük harflerle sitenizin adını yazın.

15.   Son satıra copyright bilgilerini yazın.

16.   Ortada birleştirdiğiniz bölüme de proje ödevinizi yapıştırın.

17.   KAYDET butonuna tıklayın ve proje ödev siteniz hazır.

Sonuçları mesaj bölümünden paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Jordan Singer
2d
Lorem ipsum, dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Non minima ipsum at amet doloremque qui magni, placeat deserunt pariatur itaque laudantium impedit aliquam eligendi repellendus excepturi quibusdam nobis esse accusantium.
2 replies
Brandon Smith
2d
Lorem ipsum dolor sit, amet consectetur adipisicing elit.
James Parsons
1d
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Distinctio dolore sed eos sapiente, praesentium.
Santiago Roberts
4d
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Iusto laborum in corrupti dolorum, quas delectus nobis porro accusantium molestias sequi.
Yorum Yap

Agave Kaktüsü Hikayesi

Admin

2. dönem 1. Yazılı Sınavı (Cevaplar)

Admin

Anlatım Bozukluğu (Test)

Admin

Cümlenin Ögeleri (Test)

Admin

Anlatım Bozukluğu (Cümleler)

Admin

Video