Cennet Nasıl Bir Yer Minik Kuş?

L‘Hey küçük çocuk kör müsün? O bir şahin yavrusu. Sana zarara verir!’

Minik kuş;

Biliyorsun ki; şu ana kadar sahip olabildiğim tek arkadaşım sendin. Yanlış anlama bu durumdan nefret etmiyorum, sen bu dünya yaşamım boyunca tanıdığım en değerli şeysin. O yüzden gitmeden önce sana bu satırları bırakmak istedim. Annemin dediğine göre yakın zamanda başka bir yere gideceğim. Biliyor musun oraya cennet diyorlarmış? Herkesin mutlu olduğu ve hayallerime sığmayacak kadar güzel bir yermiş. Yanımda senide götürmek isterdim ama sadece insanlar gidebiliyormuş. Ne garip değil mi? Yine ayrı tuttular seni benden. Hâlbuki sen birçok insandan daha çok insana benziyordun. Garip yüzümle ve kel kafamla dalga geçmedin hiç. Beni olduğum gibi sevdin. Diğer çocuklar benimle dalga geçtikleri, bir çok kişi bana yaratıkmışım gibi baktıkları zaman bile utanmadan yanımda duran bir sendin. Hep sevdim seni minik kuş.

Hatırlıyor musun ilk tanıştığımız günü? Seni bir ağacın altında bulmuştum. Yaralıydın. Benim gibi. Sadece sen iyileşebilecektin. Sonra seni çimenlerin üstünden alıp eve götürecektim. Seni elime aldığımda oradan geçen adamın ne dediğini hatırlıyor musun?

‘Hey küçük çocuk kör müsün? O bir şahin yavrusu. Sana zarara verir!’

Aklıma geldikçe gülüyorum. Bazen bu büyükler bizlerden daha cahil olabiliyor. Benim boyumdan küçük ve yaralı bir kuş bana nasıl zarar verebilir? Sadece sen bir şahin yavrususun diye miydi bu tepkisi? O zaman biz insanlar katil bir adamın çocuğunu niye suçlamıyoruz? Garip bir dünya burası. Ama çok şükür ben buradan bin kat daha güzel bir yere gidiyorum. Herkesin mutlu olduğu ve beni dışlamayacakları bir yere.

Umarım ben gittikten sonra üzülmezsin minik kuş…   

 

Foto: http://www.mailce.com/wp-content/uploads/2011/07/cennet-%C4%B1rmak.jpg

Yorumlar
Jordan Singer
2d
Lorem ipsum, dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Non minima ipsum at amet doloremque qui magni, placeat deserunt pariatur itaque laudantium impedit aliquam eligendi repellendus excepturi quibusdam nobis esse accusantium.
2 replies
Brandon Smith
2d
Lorem ipsum dolor sit, amet consectetur adipisicing elit.
James Parsons
1d
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Distinctio dolore sed eos sapiente, praesentium.
Santiago Roberts
4d
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Iusto laborum in corrupti dolorum, quas delectus nobis porro accusantium molestias sequi.
Yorum Yap

Agave Kaktüsü Hikayesi

Admin

2. dönem 1. Yazılı Sınavı (Cevaplar)

Admin

Anlatım Bozukluğu (Test)

Admin

Cümlenin Ögeleri (Test)

Admin

Anlatım Bozukluğu (Cümleler)

Admin

Video

Etiketler