Kimseye Fişinizi Çektirmeyin.

LBir öğrenciniz olduğunu düşünün; matematik dersinde kendi bölme yöntemini geliştiren, fen dersinde yapılan deneylerle yetinmeyip yeni deneyler kurgulayan. Hatta küçük yaşta deney seti içinde bulunan karışımları kullanarak etrafındaki değişimleri gözlemleyen. Siz olsanız ne yapardınız?

Günümüzde internetin nimetlerinden biri olan bilgi, artık her yaştan her insanın hizmetinde. Okullarımızda artık eskisi gibi sadece öğrenciye bilgi aktarmak kimseyi memnun etmez oldu. Öğrencinin neye ilgisi, merakı varsa o alanda kendi çabası ile ortaya bir ürün çıkarabiliyor. Bu ürünleri isterse pazarlayabiliyor. 

Okul alanı içinde derste söz alamayan öğrenci, bilgisayar karşısında oynadığı oyun için oyun videosu çekerken heyecanını görmek gerek.

Bilim şenliği için hazırladığı projesini sunarken gelen sorulara cevap verebilmek için mobil telefonunu kullanan öğrencinin heyecanını görmek gerek.

Hazırlanan derginin tasarım ve dizgisini profesyonel firma yerine tamamen kendi yapan öğretmenin dergi baskıdan çıktığındaki heyecanını görmek gerek. 

Örnekler çoğaltılabilir. 

Öğrenci eğer senin ilgi ve merak duyduğun konu okul ortamında yeşermiyorsa onu büyütebileceğin yeri kendin aramalısın.

Hayat boyu öğrenen öğrencilere diyorum ki: "Fişinizi kimseye çektirmeyin."

Yorumlar
Jordan Singer
2d
Lorem ipsum, dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Non minima ipsum at amet doloremque qui magni, placeat deserunt pariatur itaque laudantium impedit aliquam eligendi repellendus excepturi quibusdam nobis esse accusantium.
2 replies
Brandon Smith
2d
Lorem ipsum dolor sit, amet consectetur adipisicing elit.
James Parsons
1d
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Distinctio dolore sed eos sapiente, praesentium.
Santiago Roberts
4d
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Iusto laborum in corrupti dolorum, quas delectus nobis porro accusantium molestias sequi.
Yorum Yap

Agave Kaktüsü Hikayesi

Admin

2. dönem 1. Yazılı Sınavı (Cevaplar)

Admin

Anlatım Bozukluğu (Test)

Admin

Cümlenin Ögeleri (Test)

Admin

Anlatım Bozukluğu (Cümleler)

Admin

Video