Sürdürülebilirlik nedir?

LBu yazımda sizlere sürdürülebilirlik konusunu izaha kalkışmayacağım.

Sürdürülebilirlik hakkında kısa bir bilgi almak için şu sitedeki yazıyı okuyabilirsiniz. Ben bakış açısını şuraya çevirmek istiyorum: 2050 yılına kadar dünya nüfusu 9,5 milyar olacağı tahmin ediliyor. Bugünkü üretim ve tüketim alışkanlıklarımızın devamı için 3 dünyaya ihtiyacımız olacak. Üç dünyaya sahip olamayacağımıza göre sizce değişmesi gereken üretim ve tüketim alışkanlıklarımız neler olabilir?

Bir yıldır bir şey almayan Selma Hekim'in yaptığı gibi yapmak mı?  Ama toplum bizi nasıl karşılar? Cimri vb. yaftalamalar...

Yoksa sahip olduğumuzu düşündüğümüz her şey bizim için birer tuzak, ancak hayatın akışı içinde bu tuzakları fark edemeyip maymunun tuzaktan kurtulması için elindekileri bırakması gerekirken açgözlülüğünden bırakamayışında olduğu gibi bizler de açgözlülüğümüzden elimizdekileri bırakmak istemiyor muyuz? .

Veyahutta günümüzün akımlarından olan minimalizm felsefesine uygun yaşamak mı?

 

 

 

Yorumlar
Jordan Singer
2d
Lorem ipsum, dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Non minima ipsum at amet doloremque qui magni, placeat deserunt pariatur itaque laudantium impedit aliquam eligendi repellendus excepturi quibusdam nobis esse accusantium.
2 replies
Brandon Smith
2d
Lorem ipsum dolor sit, amet consectetur adipisicing elit.
James Parsons
1d
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Distinctio dolore sed eos sapiente, praesentium.
Santiago Roberts
4d
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Iusto laborum in corrupti dolorum, quas delectus nobis porro accusantium molestias sequi.
Yorum Yap

Agave Kaktüsü Hikayesi

Admin

2. dönem 1. Yazılı Sınavı (Cevaplar)

Admin

Anlatım Bozukluğu (Test)

Admin

Cümlenin Ögeleri (Test)

Admin

Anlatım Bozukluğu (Cümleler)

Admin

Video