Son 10 Yazı

Saklı Seçilmişler

Saklı Seçilmişler

Okurken devamlı araştırma ve kontrol etmeye ihtiyaç duyduğum yeni bilgiler edindiğim bir kitap.

Dijital Kehanet

Dijital Kehanet

İnsanüstü tasarımlar ile ne yapılmak isteniyor? İnsanlığı yakın ve uzak gelecekte ne gibi gelişmeler bekliyor? Zihinlerimiz geleceğe hangi yollarla hazırlanıyor? Siber finansal terör kaynakları nelerdir? Bunlar ve benzeri pek çok sorunun yanıtı bu kitapta yer alıyor. Dijital Kehanet’i okuduktan sonra bilimkurgu filmlerine daha farklı bir gözle bakacaksınız!

Başarısızlığın Olmadığı Okul

Başarısızlığın Olmadığı Okul

Düşünmeye önem verir, ezberi vurgulamazsak; esasen ilgiyi arttırırsak, eğitimin potansiyeli ne olur?

Alternatif Eğitim-Hayatımızın Okulsuzlaştırılması

Alternatif Eğitim-Hayatımızın Okulsuzlaştırılması

Okullar evin bir uzantısı , bir nevi devamı olması gerekirken fabrikalara benzemeye başlamıştır.(188)

Yaratıcı Öğrenciler

Yaratıcı Öğrenciler

Öğretmenlerin beklentileri, öğrencilerinin başarılan için radikal sonuçlar içerir. Eğer öğretmenler, öğrencilerine onlardan iyi sonuçlar beklediklerini ima ederlerse öğrencilerin başarılı olma ihtimali daha yüksektir. Eğer onlardan kötü olmalarını beklerlerse muhtemelen sonuçlar kötü olacaktır.

Bilim Tarihi Sohbetleri

Bilim Tarihi Sohbetleri

Müslüman bilim adamlarının dünya bilim tarihine katkıları nelerdir? Amerika yı Kristof Kolomb tan önce kimler keşfetti? Dünyanın gerçeğe çok yakın ilk haritası kimlerin eseri? İbn-i Sina nın hangi eseri Aristo nun adıyla yayınlandı? Müslüman bilginler saniyeyi nasıl keşfettiler?

Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Beyaz Zambaklar Ülkesinde

“…Siz gençler, sadece Macarları değil, Almanları da, Fransızları da, İngilizleri de yenesiniz. Fakat bunu topa vurarak değil de, aklınızla, kalbinizle ve iradenizle yapınız. …Genç Finlandiya’ya deri topun arkasından koşan insanlar gerek değil. Finlandiya’nın onun halkının ekonomik, sosyal, zihinsel ve ahlaki değerlerini yönetebilecek insanlara ihtiyacı var. …Sizin göreviniz topu yükseğe ve uzağa atmak değil, halkınızı yükseklere çıkarmaktır.”

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Henry Kissinger a atfedilen “Bir şeyin gerçek olması o kadar önemli değildir; fakat gerçek olarak algılanması çok önemlidir.

Eğitim: Kitle İmha Silahı

Eğitim: Kitle İmha Silahı

Defalarca yılın öğretmeni seçilmiş bir isim nasıl olur da okul eğitiminin azılı bir muhalifi haline dönüşebilir?

Akış / Mutluluk Bilimi

Akış / Mutluluk Bilimi

Çağımızda yaşayan ortalama bir insanın sahip olduğu lüks ve konfora yüz yıl öncesinin kral ve kraliçeleri bile sahip değildi. Ancak tüm bu konfor artışına ve reel milli gelirlerin birkaç katına çıkmasına rağmen mutluluk oranları değişmiyor. Sayısız bilimsel araştırma paranın, daha lüks ve daha konforlu bir hayatın mutluluk getirmediğini net bir şekilde ortaya koymuş durumda. O zaman insanı gerçekten mutlu eden nedir?

Bütün Kitaplarım