Avatar


Jake Sully basit bir hırsızlık olayı esnasında ağabeyini ani bir şekilde kaybetmiştir. Kendisi ise savaştan sağ çıkmış ve yarı felçli durumda olan bir gazidir.

Avatar

Ordunun ve Araştırma firmalarının Pandora isimli bir gezegene yolculuk yaptığını öğrenir ve bu yolcuğa katılmak için bizzat başvuruda bulunur.

Pandora gezegeninde Navi adında yaşayan mavi derili insansılardan ibaret bir toplum yaşamaktadır ve insanların oraya gelmesiyle birlikte hepsinin hayatı artık daha tehlikeli bir hal alır. 
Bilim adamları Navilere benzeyen Avatar yaparlar ve insnaın özü olan ruhu ile Avatar arasında bir transfer sağlanarak bağlantı kurulur.
Jake bu topluluğun içine karıştıktan sonra onların kendilerine has hayat tarzları ve kültürlerinin ne kadar değişik olduğunun farkına varır ve topluluk ile yakınlaştıkça kendisinin de doğa ile bir bütün haline geldiğini fark etmeye başlar.

Sonrasında ise şirketin ve ordunun esasında Pandora'nın tüm kaynaklarına el koyup dünyaya kaçırmak istediği gerçeğiyle yüzleşir. Bu kendisi için oldukça sarsıcı bir durumdur. Jake yarı felçli durumda olduğu için Avatar bedeni içinde diğer herkesten daha fazla kalmaya çalışır ve bu toplum ile daha yakın bir temas halinde kalarak onların bütün yaşantılarının detaylarını öğrenir. Artık Jake'nin bir karar vermesi gerekecektir. Kimin kötü taraf olduğunu gayet iyi anlamıştır ve Navi toplumunu koruyabilmek için kendisini orduya karşı siper eder.

İzlemek için:

https://www.fullhdfilmizlesene.net/bilim-kurgu-filmleri-izle/avatar-izle/